Zmagania z ortografią, czyli XVIII Miejski Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas gimnazjalnych

Zmagania z ortografią, czyli XVIII Miejski Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas gimnazjalnych

            26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się finał XVIII Miejskiego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas gimnazjalnych. Mistrzowie ortografii z rumskich szkół zmierzyli się najpierw z dyktandem, a następnie rozwiązywali test dotyczący znajomości zasad ortograficznych. Spośród 12 uczestników finału najlepsza okazała się Oliwia Bednarska z  PESS (zdobyła 55 pkt. na 58 możliwych), drugie miejsce zajęła Leokadia Zwara z tej samej szkoły, na najniższym stopniu podium ex aequo uplasowali się Michał Dobrzeniecki z SP nr 1, Patrycja Staniszewska oraz Liwia Torbiak z SP nr 9.

Serdecznie wszystkim gratulujemy – zwycięzcom osiągniętych wyników, a finalistom konkursu – wytrwałości w zgłębianiu niełatwych tajników polskiej ortografii!

 

 

Irena Burczyk