NA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Drodzy Nauczyciele, szanowni Pracownicy  

Życzymy sobie cierpliwości, zapału, wytrwałości w pokonywaniu wyzwań, satysfakcji z wykonywanej pracy, szacunku i zaufania Rodziców oraz wdzięczności uczniów.

Całemu Gronu Pedagogicznemu życzę uśmiechów losu, zdrowia, energii, wytrwałości, świetnych pomysłów. Abyście mogli Państwo w pełni realizować plany życiowe i nigdy nie stracili radości uczenia i odkrywania przed uczniami obszarów kolejnych etapów edukacji.

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Został on ustanowiony na pamiątkę powołania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszego ministerstwa, pod którego pieczą znalazła się edukacja. Do świadomości możnych tamtej epoki dotarła myśl, że droga do suwerennego, silnego państwa wiodła – i wiedzie, przez nowoczesny ustrój, sprawną administrację, silną gospodarkę, armię i edukację. Tak, edukację!

Dyrektor Marzena Korzeniewska