Akademia w 100-lecie Niepodległej

Uczniowie pod kierunkiem wychowawców przygotowali specjalny montaż słownomuzyczny poświęcony polskiej drodze do niepodległości od XVIII wieku. Występ był godny początkujących aktorów. Nie obyło się od występów i prezentacji, których nie powstydziłby się niejeden młody artysta.

W przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII, a klasy młodsze reprezentowała IIb oraz Ic, której uczniowie brawurowo odtańczyli poloneza. Uczniowie IIb odtańczyli zaś krakowiaka.

Uroczysty apel rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego we wszystkich zwrotkach (!).  Była to też okazja do debiutu chóru szkolnego, który wykonał dwie pieśni.

Scenografię stanowiła dekoracja nawiązująca do powstań i insurekcji kościuszkowskiej.

Uczestnicy „niepodległościowego” apelu mieli wpięte kotyliony wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Debiut miały dzieci z kółka fotograficznego z klasy Ib, które samodzielnie wykonały zdjęcia, czyli fotoreportaż z tej uroczystości.

Pani dyrektor Marzena Korzeniewska powiedziała, że świętujemy powrót Polski na mapy świata, a nasz szkolny program pokazał, że przez lata niewoli Polska przetrwała w sercach i umysłach oraz w literaturze, muzyce, modlitwie. Pielęgnujemy wartości i tradycje, a nasza codzienna praca i nauka przyczynia się do budowania wspólnego państwa i działaniach dla dobra lokalnych społeczności.

11 listopadzie weźmiemy udział w uroczystościach w Rumi.