Szkoła, do Hymnu!

W piątek 9 listopada br. o godz. 11.11 (nawiązanie do 11.11.1918 roku) został odśpiewany Hymn Państwowy przez całą społeczność szkolną SP Nr 8 w Rumi.

Za kilka dni 11 listopada br. przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji nauczyciele i uczniowie naszej Szkoły odśpiewali hymn państwowy. Tym samym włączyliśmy się do Akcji wspólnego śpiewania hymnu pod hasłem „Niepodległa do Hymnu”. Jej kulminacja będzie miała miejsce 11 listopada o godzinie 12.

To niepowtarzalne wydarzenie w stulecie odzyskania niepodległości połączy Polaków we wspólnym zaśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego. W akcji uczestniczą też władze państwowe i samorządowe, instytucje kultury, organizacje społeczne, inne szkoły, chóry i wszyscy, którzy chcą wspólnie śpiewać Mazurka Dąbrowskiego.