APETYT NA ZDROWIE

APETYT NA ZDROWIE

czyli o dniu „Śniadanie Daje Moc”

 W piątek 9 listopada zajęcia w klasach I – II przebiegały inaczej niż zwykle. Wszystko za sprawą akcji „Śniadanie Daje Moc”.

Na początek dzieci dowiedziały się, że aby zdrowo żyć, trzeba zdrowo jeść! Przekonały się również, że zdrowe odżywianie nie jest trudne a jednocześnie  może być bardzo przyjemne. Okazało się, że ten temat nie ma przed dziećmi tajemnic.

Nasi najmłodsi uczniowie wiedzą, że dzięki prostym, codziennym czynnościom mogą sprawić, by ich organizm dobrze funkcjonował. Zajęcia uświadomiły dzieciom, że każdego dnia  można przygotowywać pyszne i pełnowartościowe posiłki, po których młodsi i starsi będą mieć dużo siły do codziennych zajęć.

Uczniowie przynieśli do szkoły różne zdrowe produkty: owoce i warzywa oraz rzeczy potrzebne do przygotowania pysznych, a przede wszystkim zdrowych posiłków. Dzieci z klasy I A samodzielnie przygotowywały kolorowe kanapki, uczniowie z klasy I B – owocowe jeżyki, a dzieci z klasy I C – przepyszny koktajl mleczno- owocowy.

Starsi koledzy z klasy II A przygotowywali owocowe szaszłyki, a z II B – „Kanapkowy alfabet”. W każdej klasie przygotowywanie posiłku wzbudziło w dzieciach wiele pozytywnych emocji. Mali Kucharze z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy, aby później ze smakiem zjeść pyszności, które sami wykonali 🙂 Dziękujemy również naszym Rodzicom, którzy  pomagali w sprawnym zorganizowaniu i przeprowadzeniu tych niecodziennych lekcji.

                                                                                                             Elżbieta Gronau

wraz z wychowawcami klas I-II