Dzień naszego Patrona

Nasz patron ksiądz Stanisław Ormiński, salezjanin, przez lata żyjący i sprawujący posługę kapłańską w Rumi, dyrygent i kompozytor, autor „Apelu Jasnogórskiego” miał swoje święto. Ksiądz Ormiński ma w swoim życiorysie również kartę heroiczną udział jako kapelan szpitala na Powiślu, w Powstaniu Warszawskim.

Stanisław Ormiński przyszedł na świat 17 listopada 1911 roku w Porębie Górnej ( Małopolska).  Jako, że w tym roku dzień urodzin Patrona 17 listopada, przypadł w sobotę Dyrekcja i społeczność naszej Szkoły postanowiła uczcić jego pamięć uroczystymi apelami w poniedziałek 19 listopada br.   Uczestniczyli w nich uczniowie klas IV-VIII oraz gimnazjaliści. Nad całością czuwała p. Urszula Klawiter, nauczycielka matematyki.

Została więc przedstawiona droga życiowa i duchowa ks. Ormińskiego. Uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali m.in. prezentację multimedialną o Patronie. Był też turniej wiedzy o księdzu i konkurs plastyczny na jego portret.   

Chór szkolny, pod dyrekcją p. Kamili Helak, wykonał pieśń, a jeden z uczniów zagrał kompozycję autorstwa Patrona na organach. Odśpiewany został hymn Szkoły oraz wysłuchana melodia Apelu Jasnogórskiego, najbardziej znanej melodii skomponowanej przez księdza Ormińskiego.