Leśna szkoła ruchu drogowego

23 października 2018 odbyło się przedstawienie przygotowane przez grupę Motyli 5latków dla pozostałych grup: Biedronek i Pszczółek. Przedstawienie pt: „Leśna szkoła ruchu drogowego” miało na celu nauczyć, a tym, którzy już znają podstawy, przypomnieć dzieciom zasady ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się na jezdni oraz co oznaczają znaki drogowe oraz kolory w sygnalizatorach. Młodzi aktorzy wcielili się w zwierzątka z lasu, które zdawały egzamin dotyczący bezpieczeństwa w mieście. Widzom bardzo podobał się występ o czym świadczyły głośne oklaski.

Na tym nie koniec. Otóż w ramach współpracy z Rodzicami odwiedziły nas panie Policjantki. Opowiedziały nam, jak niebezpieczny i ważny  wykonują  zawód  oraz co warto wiedzieć, aby być bezpiecznym. Panie Policjantki pokazały dzieciom jak wygląda wyposażenie funkcjonariuszki  w czasie wyjścia na patrol . Na zakończenie rozdały dzieciom odblaski, ponieważ to bardzo ważne, żeby być widocznym na drodze. To dla naszego bezpieczeństwa.

Kolejny  nasz gość przedstawił nam alfabet w języku regionalnym kaszubskim. Dowiedzieliśmy się z czego słyną Kaszuby i zagraliśmy na ciekawym regionalnym instrumencie muzycznym.

Byli u nas również rodzice, którzy przed śniadaniem czytali nam cudowne wiersze w języku polskim oraz po angielsku.

Nasi Rodzice bardzo angażują się w poszerzanie wiedzy naszych podopiecznych.