Wręczenie nagród laureatom Miejskiego Konkursu Historyczno – Plastycznego: „W poszukiwaniu własnych korzeni”.

W miniony piątek – 7 grudnia 2018 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród uczestnikom 26. edycji Miejskiego Konkursu Historyczno – Plastycznego: „W poszukiwaniu własnych korzeni”.

W uroczystości uczestniczyli uczniowie, rodzice oraz nauczyciele pod okiem, których dzieci przygotowywały się do konkursu. Spośród ponad 70 prac, które napłynęły z rumskich szkół wyłoniono ścisłą czołówkę, a ich twórców uhonorowano nagrodami i wyróżnieniami wręczonymi przez panią Dyrektor Marzenę Korzeniewską. Uczestnicy konkursu wykonali swoje prace z ogromnym zaangażowaniem i starannością. Wartość merytoryczna i plastyczna prac dowiodła, iż rola rodziny w życiu młodego człowieka jest niezwykle istotna i inspiruje uczniów do rozwijania postaw poznawczo-badawczych, co przyczynia się do pogłębiania wiedzy o historii własnej rodziny. Zwycięscy konkursu historycznego otrzymali licencje na specjalistyczne programy genealogiczne do organizacji i prezentacji zebranych danych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom-nauczycielom pod kierunkiem, których powstały prace konkursowe. Pragniemy także podziękować przewodniczącej Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 8 p. Anecie Kazaneckiej za wsparcie i pomoc w pozyskaniu nagród dla zwycięzców konkursu. Dziękujemy również sponsorom:
Jump City (https://rumia.jumpcity.pl/ ), Pomorskiemu Towarzystwu Genealogicznemu (http://www.ptg.gda.pl) oraz firmie PL-Soft (http://www.pl-soft.pl/genealogia.html), Fundacji Miasta Sportu.

Zapraszamy do kolejnych edycji konkursu!

Organizatorzy