POMARAŃCZOWY PIĄTEK W KL. Ic

POMARAŃCZOWY PIĄTEK W KL. Ic

W piątek 1 lutego uczniowie klasy Ic uczestniczyli w kolejnej odsłonie programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. Tego dnia w naszej klasie zrobiło się bardzo słonecznie. Uczniowie i wychowawca ubrani byli w pomarańczowe stroje oraz przynieśli ze sobą różne pomarańczowe owoce i warzywa: krajowe marchewki oraz egzotyczne pomarańcze, mandarynki i kaki. Na początku wspólnie oglądaliśmy i czytaliśmy przygotowane wcześniej przez dzieci plakaty z hasłami zachęcającymi do jedzenia owoców i warzyw w tym kolorze. Jeden z wierszyków brzmiał:

„Każde dziecko dobrze wie,

że marchewka zdrowa jest.

Dużo witaminek ma,

w tym witaminę A.

Gdy marchewkę pyszną zjesz,

                              zdrowe oczka będziesz mieć!                  Zuzia

Następnie przystąpiliśmy do przygotowania zdrowego soku z marchewki. Dzieci z zaciekawieniem oglądały,  jak z twardego warzywa przy pomocy sokowirówki przygotowuje się sok. Potem każdy uczeń miał okazję spróbować tego przysmaku. Przy okazji dowiedzieliśmy się, co nam daje regularne jedzenie pomarańczowych owoców i warzyw. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i obiecaliśmy, że będziemy częściej sięgać po zdrowe przekąski.

                                                                           Dbający o zdrowie uczniowie kl. Ic

wraz z wychowawczynią Elżbietą Gronau