FERIE W DOMU, w górach, u babci, cioci, z kolegą lub koleżanką…

FERIE W DOMU, w górach, u babci, cioci, z kolegą lub koleżanką…

Czas ferii wcale nie musi być nudny!

Jak bezpiecznie spędzić zbliżające się ferie? Dlaczego nie można rzucać śniegiem w przejeżdżające pojazdy? W jaki sposób  skutecznie wezwać pomoc? Jak bezpiecznie stoczyć bitwę na śnieżki, wygrać saneczkarski wyścig czy zabłysnąć łyżwiarskimi popisami?

To tylko niektóre pytania, na które odpowiadali uczniowie klas I i II naszej szkoły podczas przeprowadzonego we wtorek pokazu. Dzieci poznawały różnorodne sposoby spędzenia ferii zimowych.

Prowadząca pokaz wychowawczyni klasy I b przypomniała najmłodszym, że niebezpieczeństwo  może czyhać w każdym miejscu.

Nie należy próbować zabaw na sankach w pobliżu jezdni, z pozoru wytrzymały lód może okazać się zwodniczy, a miła osoba poznana w parku może zrobić nam krzywdę.

Dzieci z dużym entuzjazmem odnosiły się do sytuacji przedstawionych na fotografiach. Żywo komentowały zaprezentowane przykłady i bez strachu wypowiadały się do mikrofonu.

 

Podsumowaniem swobodnych wypowiedzi uczniów był konkurs. Wybrano zawodników, którzy odpowiadali na niełatwe pytania. Wszyscy świetnie poradzili sobie z odpowiedziami i zasłużyli na  słodkie nagrody.

W czasie nauki brak dzieciom czasu na odpoczynek.
Pani Ania zachęciła wszystkich do aktywnego spędzenia czasu wolnego oraz bezpiecznych zabaw w towarzystwie kolegów i koleżanek.

 

Pamiętajcie o  zachowaniu szczególnej ostrożności w każdej sytuacji

oraz  wracajcie  szczęśliwie do szkoły.

 

Anna Klepczyńska