Walentynki 2019  

 

 

Walentynki 2019

 

Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz,  tym więcej ci jej zostaje.
de Saint-Exupery

 

 

8 lutego, z okazji zbliżających się walentynek, w SP nr 8 obchodziliśmy dzień zakochanych.

Nasza szkoła rozbłysła czerwienią serc i serduszek za sprawą akcji Samorządu Uczniowskiego, który pod kierunkiem przewodniczącej – Martyny Chilli – zorganizował pocztę świętego Walentego.

W centrum dowodzenia, czyli na holu pierwszego piętra, można było zakupić różnorakie serca – czerwone kartki i serduszka z najpiękniejszymi cytatami o miłości. Serduszka wrzucane na przerwach do specjalnej walentynkowej skrzynki pocztowej szybko trafiały do adresatów dzięki posłańcom świętego Walentego, którzy w czasie lekcji roznosili do klas te dowody sympatii.

Tradycyjnie również został przeprowadzony konkurs „Znajdź swoją Walentynkę/ Walentego”, w którym wzięli udział chętni uczniowie ze wszystkich klas. Nagrodą za odnalezienie swojej „drugiej połówki” były ufundowane przez samorząd słodkie nagrody – lizaki-serduszka.

Na wszystkich przerwach rozbrzmiewała muzyka – ulubione przeboje naszej młodzieży. Oprawę muzyczną dzisiejszego dnia zapewnili uczniowie kl. VIII B – Paweł Grzelka i Krystian Miotke.

To był naprawdę miły dzień.

 

Irena Burczyk