Magia teatru lalek w naszej Świetlicy, czyli kukiełki, pacynki, marionetki…

Kukiełka, pacynka, marionetka to niektóre z atrybutów lalkowego teatru.

W naszej Świetlicy wraz z dziećmi przygotowujemy teatrzyk, z tzw. sceną-parawanem, który będzie służył do wystawiania drobnych form teatralnych, pantomimy, lalek pacynek, kukiełek.   Scenę wykonaliśmy tak pomysłowo, że można ją składać i rozkładać., również na potrzeby oddziałów wczesnoszkolnych oraz przedszkola. A po zmianie dekoracji, można wystawiać tam „Królową śniegu” i inne baśnie Andersena, bajki rozmaite i lalkowe spektakle. Trwają też prace nad Panią Wiosną.

Zajęcia z robienia kukiełek dzieciom bardzo się spodobały.

Tym samym składamy podziękowaniem Radzie Rodziców  za materiały,  w tym i skrawki kolorowych tkanin, które posłużyły do wykonania kukiełek. Postaramy się wykorzystać je przy okazji również konkursu wielkanocnego i kiermaszu świątecznego.