„Który skrzywdziłeś człowieka prostego…”

„Który skrzywdziłeś człowieka prostego…”

 

Pod takim hasłem 9 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 48 w Gdańsku odbył się V Wojewódzki Konkurs Literacko-Profilaktyczny dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.

Uczestnicy – 47 dwuosobowych zespołów ze szkół województwa pomorskiego – musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi zagadnień związanych ze stereotypami i wykazać się znajomością książek: „Folwark Zwierzęcy”, „Igrzyska śmierci” oraz filmu „Equilibrium”.

Uczniowie rozwiązywali zadania literackie, plastyczne i dramowe związane z treścią lektur i filmu, a na zakończenie zaprezentowali rezultaty swojej pracy przed uczestnikami konkursu, opiekunami oraz – co najważniejsze ­– przed komisją oceniającą finałowe zmagania.

Szkołę Podstawową nr 8 w Rumi w etapie rejonowym reprezentowały trzy zespoły, z których do finału zakwalifikowały się dwie uczennice: Magdalena Doroszewska i Julia Bauer z kl. VIII B.

Klasy gimnazjalne Szkoły Podstawowej nr 1  w etapie rejonowym reprezentowały dwa zespoły, a do finału zakwalifikowali się: Szymon Niemczuk i Piotr Tomaszewski z kl. III D. Dziękujemy za udział i nadal trzymamy kciuki, ponieważ na ostateczne wyniki konkursu musimy poczekać do 22 marca 2019 r.

 

 

Irena Burczyk