I Ogólnopolski Konkurs Literacki „Fabuła z Kubka”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I Ogólnopolski Konkurs Literacki „Fabuła z Kubka”, czyli przepis na… opowiadanie. Pod tym frapującym tytułem kryje się opowiadanie fantastyczne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co może znajdować się w kubku? Kawa? Herbata? Sok? Na pewno tak, ale co zrobić, jeśli w jednym kubku zamiast spodziewanych napojów znajdziemy kartki z wypisanymi bohaterami i elementami świata przedstawionego, a w drugim jedno słowo, które określi nam temat, np.: zachłanność, chciwość, zdrada? Napisać opowiadanie fantastyczne!

Takiego niezwykłego zadania nie przestraszyły się odważne uczennice z kl. VII B: Klaudia Smolińska i Zuzanna Pater oraz Martyna Chilla z kl. VIII D i Weronika Herrmann z kl. VIII C i 21 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 48 w Gdańsku w dwuosobowych drużynach przystąpiły do pisania opowiadań, których tematy i bohaterów wylosowały z pięciu kubków.

Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu!

Irena Burczyk