Dzień Otwarty w naszej Szkole. „Ósemka” przywitała licznych gości

Wielu gości małych i dużych oraz naszych przyjaciół przybyło w piątkowy wieczór do naszej Szkoły Nr 8 by zapoznać się z ofertą edukacyjną, poznać kadrę nauczycielską oraz wyposażenie sal lekcyjnych i sali gimnastycznej. „Ósemka” odkrywała przed nimi swój świat. Frekwencja dopisała.

Czas umilała „Kawiarenka”, przygotowana i prowadzona przez Radę Rodziców. Wielu z naszych gości i uczestników Dnia Otwartego skorzystało ze słodkiego poczęstunku,

Pod tajemniczymi hasłami w piątek 22 marca br. w poszczególnych salach odbywały się prezentacje. I tak „Odkrywam tajemnice przyrody” to strojenie Pani Wiosny i sadzenie kwiatów, „Odkrywam Kosmos” to malowanie rakiety a nawet spotkanie z ufoludkiem, „Odkrywam tajemnice mórz i oceanów” przenosiło nas w świat mórz i oceanów, aPocztówka z podróży” uczyła co to jest fotografia i jak zrobić dobrze zdjęcia. Z kolei „Tajemnicze tropy były zagadkami matematycznymi i ćwiczeniami logicznego myślenia. „Sala młodego Artysty” zapewniała wykonanie prac plastycznych techniką „dekupage” i pocztówek.

 W sali gimnastycznej zorganizowane zostały przez nauczycieli wf zajęcia i zabawy ruchowe dla dzieci, przekazane  były informacje o klasie sportowej. W holu łącznika zaś zainteresowanie budziła wystawa trofeów sportowych i kronik szkolnych.

 W świetlicy panie nauczycielki przygotowały gry, rebusy o wiośnie oraz warsztaty plastyczne. Królowała postać Pani Wiosny pełnej barw.

Na parterze szkoły do zapoznania się z naszą ofertą klas I – III i oddziałów przedszkolnych zachęcała wystawa prac plastycznych naszych uczniów. Można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w specjalnej makiecie misia lub kosmonauty. A fotobudka oferowała pamiątkowe zdjęcia z tarczą szkoły. Wchodzących witał radosny Ufoludek.

W bibliotece szkolnej zorganizowana była prezentacja zasobów naszej biblioteki oraz urządzone zostało spotkanie z baśnią, bajką, wierszem.

Do nauki matematyki zachęcały gry matematyczno–logiczne, ćwiczenia na sorobanie oraz matematyczne zadania „Gra o cukierki”. Niespodzianką był „dywan Sierpińskiego”.

Były też zajęcia muzyczne i występy wokalne.

W klasie języka polskiego zaś można było zapoznać się z naszymi osiągnięciami w konkursach literackich oraz ciekawą  wystawą „Lapbooki – lektury”.

Były też zabawy z językiem polskim oraz warsztaty „Sztuka w korelacji z literaturą”. Był też miniteatrzyk, a w nim inscenizacja „Wilk i zdrowie”

Goście mogli też uczestniczyć w interaktywnej lekcji języka niemieckiego oraz w grach i łamigłówkach po angielsku.

Dla miłośników historii przygotowaliśmy wystawy historyczne.

Nasi wolontariusze prezentowali działalność Szkolnego Koła Caritas. Sporo zabawy było przy wykonywaniu „zwierzaków” z balonów.

Dla miłośników biologii i być może przyszłych studentów medycyny przygotowano zagadki biologiczno-chemiczne, quizy o drzewach i minerałach, ćwiczenia na mikroskopie i szkielecie.

W ofercie zapoznającej naszych gości z potencjałem Ósemki były też doświadczenia fizyczne, prezentacje tablic multimedialnych, prezentacja klasy dwujęzycznej i przyśpiewki kaszubskie. Była to znakomita okazja do zaprezentowania nowych regionalnych strojów kaszubskich nabytych dla naszej Szkoły.

Ciekawy poznawczy walor miała prezentacja oświetlenia i ruchów Ziemi z użyciem tellurium. Dla miłośników techniki, automatyki i robotyki podobały się ozoboty i prezentacja sprzętu w sali informatycznej.

Wszystkim Nauczycielom oraz innym Pracownikom Szkoły, a także uczniom, którzy włożyli swój trud i talent oraz Radzie Rodziców za pomoc i wsparcie serdecznie dziękujemy!