„Niektórzy lubią poezję…” – sukces naszych uczniów w X Pomorskim Konkursie Poetyckim!

„Niektórzy lubią poezję…” – potrójny sukces naszych uczniów

w X Pomorskim Konkursie Poetyckim!

 

„Ach, tworzyć, tworzyć! Słów dobierać,

Przymierzać rytm, pogłębiać rym,

Myślą do źródła słów docierać.”

  1. Tuwim

 

Uczniowie z naszej szkoły z pewnością lubią poezję, a wśród nich są i tacy, którzy nie tylko czytają wiersze, ale sami je tworzą, próbując – jak Tuwim – dotrzeć myślą do „źródła słów”.

Klaudia Smolińska z kl. VII B zajęła I miejsce, Kamila Stawicka z kl. VIII B – II miejsce  i zdobyły tytuł laureata, a Kornelia Czerlik z kl. VII B otrzymała wyróżnienie w X Pomorskim Konkursie Poetyckim, w którym wzięło udział prawie 30 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Pomorza.

Organizatorką konkursu od samego początku jest pani Jolanta Wdowiak – nauczyciel biblioteki w ZSAE w Gdyni i wiceprezes Rady Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 29 marca 2019 r. w auli Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni. Zaproszeni na finałową galę konkursu honorowi goście, uczestnicy konkursu i ich opiekunowie mieli okazję wysłuchać laureatów – zdobywców I i II miejsca w każdej kategorii wiekowej – recytujących swoje wiersze. Młodzi poeci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz tomiki zawierające wyróżnione i nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu utwory.

Serdecznie gratulujemy młodym twórcom i życzymy dalszych sukcesów!

Irena Burczyk