Zagraliśmy o Puchar Belfra

Dziewięć drużyn uczestniczyło w sobotę 6 kwietnia br. w emocjonujących zawodach XVII edycji turnieju piłki siatkowej o „Puchar Belfra” w hali sportowej MOSiR w Rumi. Organizuje je Szkoła Podstawowa Nr 8 w Rumi oraz rumski MOSiR.

Były emocje, momentami gra na bardzo wysokim poziomie i rywalizacja w duchu fair play. Sędziowali członkowie PZPS.

Wśród zawodników byli nauczyciele, urzędnicy, pracownicy przedsiębiorstw z Rumi, Gdyni, Gdańska, Choczewa, Kąpina. Po prostu pasjonaci siatkówki. Celem imprezy było propagowanie sportu amatorskiego i integracja lokalnego środowiska.  Zawodników i kibiców powitała Marzena Korzeniewska, dyrektor SP Nr 8 w Rumi, a zawody otworzył Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miasta Rumi.

Mecze rozgrywano do dwóch wygranych 21 punktowych setów.

Zwyciężyła turniej drużyna Atak Przymorze, złoci medaliści. Za nią uplasował się team o intrygującej nazwie Wczorajsi, ze srebrnymi medalami. Trzecie miejsce i brązowy medal przypadł reprezentacji gminy Choczewo. Czwarte miejsce wywalczyli urzędnicy z Urzędu Miasta Rumi, z przewodniczącym miejskiej rady Arielem Sinickim i przewodniczącym komisji samorządu Piotrem Bartelke w składzie). Piąte miejsce przypadło drużynie Matrix, szóste zaś Nauczycielom i Przyjaciołom (SP Nr 8). VII pozycja wywalczona została przez OPEC Gdynia, VIII AIMUR Rumia, a IX Pogromcom Mitów z Kąpina.

Dekoracji zawodników dokonały Marzena Korzeniewska, dyrektor SP Nr 8 w Rumi i Jolanta Król, dyrektor MOSiR w Rumi.

Dzięki sponsorom (UM Rumia, MOSiR Rumia, Fundacja Miasto Sportu, OPEC Gdynia i radna Anna Okrój) były i ciekawe nagrody: piłki do siatkówki, siatki, medale, puchar, bidony.

Podziękowania należą się nauczycielom wf współorganizatorom turnieju Maciejowi Jaworskiemu, Jolancie Lewandowskiej oraz  Agnieszce Stankiewicz i Annie Soczyńskiej.

A zawodnikom gratulacje za turniejową wytrwałość i sportowy poziom rywalizacji.

Dla przypomnienia i zachęcenia piłka siatkowa lub inaczej siatkówka to jest sport drużynowy, w którym biorą udział dwa zespoły po 6 zawodników (rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero).

Na boisku przebywa nie 7 a tylko sześciu zawodników, libero zmienia się ze środkowym będącym w linii obrony, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.

Reprezentacja polskich siatkarzy zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu 1976 (legendarna drużyna Huberta Wagnera), a także tytuł Mistrzów Świata: w roku 1974 w Meksyku, w 2014 w Polsce oraz w 2018 we Włoszech i Bułgarii, pokonując w meczu finałowym zespół Brazylii 3:0.