Nasi uczniowie na Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Świętym Janie Pawle II

Nasi uczniowie uczestniczyli w V Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Świętym Janie Pawle II, która odbyła się w piątek 26 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Pogórzu.   W tym wydarzeniu na etapie wojewódzkim brali udział trzej nasi uczniowie VIII klas szkół podstawowych oraz trzej gimnazjaliści.

Naszą SP nr 8 reprezentowali
Nikola Trela, Marek Tomaszewski i Bartłomiej Bradtke, a SP br 1 (gimnazjum) Zuzanna Brzóska, Maciej Bielewicz i Klaudia Borkowska. Opiekunem naszych olimpijczyków był salezjanin, katecheta ks. Andrzej Waś.

Organizatorami były Szkoła Podstawowa w Pogórzu z oddziałami gimnazjalnymi w Kosakowie i parafia p.w. św. Antoniego Padewskiego w Kosakowie. Data nie była przypadkowa. W sobotę mijała piąta rocznica kanonizacji świętego Jana Pawła II. Został wyniesiony na ołtarze 27 kwietnia 2014 r. wraz z papieżem Janem XXIII.