Udany Dzień Dziecka w SP nr 8

Nasi goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z okazji Dnia Dziecka z pewnością zaliczą ten dzień do udanych. Frekwencja dopisała nad podziw. Pogoda nam sprzyjała. Atrakcji było mnóstwo.

Były okazałe, kolorowe „dmuchańce” w strefie zabaw Alexander, zręcznościowe zabawy i konkursy sportowe, np. rzuty do celu, biegi w workach, zręcznościowe popisy.

Festyn otworzyła dyrektor naszej Szkoły pani Marzena Korzeniewska i zaprosiła do wspólnej zabawy większe i mniejsze, starsze i młodsze dzieci.

Strażacy z PSP przygotowali pokaz wozu bojowego i sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Strażacki zastęp opowiedział o akcjach ratunkowych. Policja też wystawiła swoją reprezentację: dwie panie policjantki i funkcjonariusz prezentowali atrybuty swej służby patrolowej i porządkowej.

Akrobata Łukasz Roszkowski zebrał zasłużone oklaski za pokaz akrobatyczny na sali gimnastycznej.

Loteria fantowa cieszyła się wielkim powodzeniem. Mogła z nią rywalizować tylko kawiarenka z ciastami wypiekanymi przez Rodziców i naleśnikami oraz goframi, które przygotowała Kuchnia z jej szefową panią Danusią Wysocką.

Wiele emocji wzbudziły licytacje, a o fanty zadbali nasi sponsorzy. Do wylicytowania  były kosmetyki, vouchery do siłowni, na zabiegi kosmetyczne, a nawet na czyszczenie fasady i kostki brukowej, a także obrazy, książki. Licytowano też zaproszenia na profesjonalny makijaż, piłkę do rugby z autografami Arka Rumia Rugby,  trzy godziny „dmuchańca” na urodziny i tort, a nawet rejs żaglowcem. Licytację poprowadziło dynamicznie i profesjonalnie trio pani Aneta Kazanecka oraz pani Irena Burczyk z małżonkiem. Główną nagrodą w loterii był zaś szczególny rower.

Była fotobudka, salon urody, spotkanie z bajkami i wierszami w bibliotece. Na II piętrze usadowiła się Arena Laser Tag.

Odwiedziło nas tego dnia ponad tysiąc osób, a wśród nich m.in. poseł Jan Klawiter, Danuta Wójcik, przewodnicząca oświatowej „Solidarności” w Rumi, dyrektor i właścicielka przedszkola Bajkowa Dolina p. Sylwia Lewandowska i wielu, wielu innych przyjaciół naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tak udany Dzień Dziecka w naszej Szkole. Nagrodą była porcja radości i uśmiechu na twarzach naszych gości, szczególnie tych młodych. Naszym licznym sponsorom dziękujemy!

Szczególne podziękowania kierujemy ku Radzie Rodziców i jej przewodniczącej pani Anecie Kaznackiej, samorządowi uczniowskiemu pod kierunkiem pani Ireny Burczyk, która aktywnie i pasją prowadziła zabawę w Sali gimnastycznej przy wsparciu męża, pani Lucynie Łatanik-Górskiej i jej tetrowi szkolnemu, który przeniósł nas w świat baśni „Królewny Śnieżki”, panu Łukaszowi akrobacie oraz zespołowi Kuchni.

Za nami prawie cztery godziny wspólnej zabawy. Do zobaczenia za rok.