Fala upałów. Pamiętajmy o napojach!

Na Pomorze napłynęła fala upałów. Wysokie temperatury nawet +32 stopnie C bywają uciążliwe. Pamiętajmy, by dzieci wychodząc do szkoły były zaopatrzone w wodę. Nawet niewielka butelka wody, zakręcana, lub z dozownikiem,  przynosi ulgę.  Zatem pamiętamy: wyposażamy dzieci w butelkę wody mineralnej, najlepiej średnio- lub niskozmineralizowanej.   Sok pomidorowy i cytrynowy jest też dobry na gorące dni.  Podobnie jak kompot czy sok z wiśni.

Przypominamy, że na pierwszym piętrze jest w naszej szkole dystrybutor wody pitnej tzw. „poidełko”. Także nasza Kuchnia wydaje wodę.

Pamiętajmy by wietrzyć dom, mieszkanie, otwierając okna „na przestrzał”. W ten sposób zapewniamy cyrkulację powietrza. Kiedy słońce świeci najintensywniej warto zasłonić okna.  Cyrkulację powietrza można poprawić wentylatorem, dodatkowo kierując go np. na naczynie z lodem.

Pamiętajmy!  Podczas wypoczynku nad wodą bądźmy rozważni. Unikajmy brawury i przecenianie własnych umiejętności pływackich.  Kąpiel powinna mieć miejsce tylko na strzeżonych kąpieliskach. Nie należy wchodzić do wody podczas burzy.  Unikamy skakania do wody po długim przebywaniu na słońcu.