Gala ósmoklasistów. Pierwszy poważny bal (Galeria zdjęć)

W czwartek 6 czerwca br. pożegnaliśmy uczniów klas ósmych. Jak przypomniała pani dyrektor SP Nr 8 Marzena Korzeniewska był to pierwszy od 20 lat rocznik ósmoklasistów. Teraz przed naszymi uczniami kolejne wyzwanie. Mądry wybór dalszego etapu kształcenia.  Była okazja do podsumowań, do wspomnień i do przedstawienia planów.

Przez lata nauki wielu z nas i z was zżyło się z naszymi nauczycielami i uczniami.

– Gratuluję wychowawcom tak wspaniałej młodzieży. Wiem, że wielu uczniów chciałoby mieć takich wychowawców – powiedziała Marzena Korzeniewska, podkreślając młodzieńczy wdzięk, elegancję i przygotowanie absolwentek i absolwentów. 

Przed nimi wyjątkowe zadanie. Nastąpiło wydłużenie nauki w szkołach podstawowych i średnich oraz kończy się wygaszanie gimnazjów. Jesteśmy pewni, że nasi absolwenci poradzą sobie, a szkoły, do których trafią zyskają świetnych uczniów.

Gala przebiegła w tanecznej, radosnej atmosferze. Sprzyjała jej sala balowa domu bankietowego Grinholc.

Uroczysta gala zaczęła się od odtańczenia poloneza. Do tego wyjątkowego dworskiego tańca korowodowego przygotowali uczniów pp. Barbara Bryłka i Maciej Jaworski. Był, też wyśmienity tort przygotowany na tę okazję. Bal trwał do późnego wieczora.

Podziękowania należą się też Rodzicom naszych uczniów za przygotowania i włożony trud w udany, pierwszy ich poważny bal.

Wszystkiego dobrego!

Dyrekcja i Grono pedagogiczne