Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty z udziałem Ósemki

W otwarciu Stadionu Miejskiego oraz w XXIII Sztafecie Olimpijskiej o Puchar Dyrektora MOSiR Rumia uczestniczyli zawodnicy, uczennice i uczniowie, z naszej Szkoły.

Wśród gości oficjalnych m.in. władz samorządowych oraz działaczy sportowych była p. Marzena Górska, dyrektor naszej Szkoły.

Wśród organizatorów części sportowej był p. Tadeusz Pepliński, trener lekkiej atletyki, nauczyciel wf w SP Nr 8.

Uroczystość i zawody sportowe z 13 września br. wpisały się w obchody 65-lecia nadania praw miejskich Rumi, a 65 gołębi poszybowało w niebo podczas oficjalnego otwarcia Stadionu Miejskiego.

Świętowanie rozpoczęło się od uroczystego otwarcia zawodów, z zapaleniem znicza olimpijskiego.

Było też przecięcie wstęgi. Otwarciu Stadionu Miejskiego towarzyszył nawet pokaz fajerwerków.

Były młodzieżowe biegi pokazowe na 600 m z udziałem zawodników z całej Polski. W południe wręczono nagrody dla medalistów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz najlepszych sportowców z rumskich szkół oraz Sztafet Olimpijskich.

Stadion to bieżnia 400 metrów z 4 torami i prosta o długości 110 metrów z 6 torami. Umożliwia profesjonalne treningi lekkoatletom z Rumskiego Klubu Sportowego. Udoskonalono skocznie w dal, które dają możliwość prowadzenia treningów zawodowych. Na obiekcie znajduje się profesjonalna rzutnia do pchnięcia kulą i skocznia do skoku wzwyż. Jest również możliwość rzutu oszczepem. Stadion został poszerzony i może być zweryfikowany na wymogi II ligi piłki nożnej.