Działajmy razem, by szkoła naszych dzieci była możliwie najlepsza

Drodzy Rodzice,

wiadomo, że każdy z nas dba o swoje dzieci najlepiej jak umie – zarówno zaraz po ich narodzinach, jak i później, gdy idą do przedszkola, szkoły, gdy zaczynają dorosłe życie…

Moment wyboru odpowiedniej placówki edukacyjnej, jest niezwykle ważny, gdyż będzie rzutował na dalszy rozwój naszych pociech. Staramy się więc dokonać jak najlepszego wyboru – placówki atrakcyjnej pod względem wyposażenia, wystroju, poziomu nauczania oraz pracującej tam kadry.

Wszyscy, szukając idealnego rozwiązania wybraliśmy SP Nr 8. Ale idealnych rozwiązań nie ma. Z czasem każdy z nas zauważa, że to czy tamto fajnie byłoby zmienić, że można by coś zrobić, by było lepiej. U większości pojawia się wówczas myśl, że szkoła czy gmina powinna o daną rzecz zadbać. Jednak takich szkół jak nasza w gminie jest ileś, budżet na edukacje nie jest z gumy i nie ma możliwości zrobić wszystkiego z pieniędzy samorządowych…

I tu pojawiamy się MY – RODZICE.

Tu nie chodzi o to, byśmy wszyscy sypnęli kasą. Chodzi o to, byśmy wspólnymi siłami trochę podziałali i spróbowali zmienić szkołę naszych dzieci na jeszcze lepszą. Bo czasem nie potrzeba wcale dużo – trochę czasu, kilka pomysłów, parę osób… W ten sposób, to właśnie my rodzice, w zeszłym roku znaleźliśmy sponsorów, dzięki którym udało się doposażyć świetlice szkolną, wywalczyliśmy finanse z Ministerstwa na nowe tablice multimedialne, zorganizowaliśmy festyn na dzień dziecka dla całego miasta i wiele innych.

Na ten rok też mamy dużo planów – na początek dziedziniec szkolny, nad którym pracę zaczęliśmy już w wakacje. Ma być zielony i przeznaczony do odpoczynku naszych pociech podczas przerw oraz jako teren rekreacyjny dla najmłodszych podczas upałów, gdy nie da się przebywać z nimi na placu zabaw. Dzięki pracy Pana Konserwatora i kilku członków Rady Rodziców teren został wyrównany, przywieziono czarnoziem, wkopano krawężniki, a niedługo zostanie posiana trawa, która za jakiś czas będzie wszystkich cieszyła. W wakacje zamontowano również 3 monitory 65-calowe do interaktywnej edukacji z zainstalowanymi setkami gotowych lekcji i zadań, by nasze dzieci uczyły się w sposób ciekawy i nowoczesny. Na zakup monitorów pozyskano dofinansowanie z MEN (14 tys. zł), Rada Rodziców przekazała 7 tys. zł, a szkoła ze środków własnych dołożyła 4,5 tys. zł. Kupiliśmy łącznie 2 duże dywany do świetlicy, by dzieci wygodnie i bezpiecznie spędzały w niej czas, współfinansujemy rolety do sal z największym nasłonecznieniem. A to dopiero początek roku szkolnego i początek naszych działań.

Jednak nie zrobimy tego sami, w kilka osób. Dlatego jeżeli nie jest Wam obojętne, jak wygląda i funkcjonuje szkoła, do której chodzą Wasze dzieci to zapraszamy do działania w Radzie Rodziców. Każda klasa ma w Radzie swojego reprezentanta, który nie musi być członkiem trójki klasowej. Wystarczy się zgłosić na zebraniu. Jeżeli jednak nie czujecie się na siłach na taką współpracę, to prosimy śledźcie na bieżąco stronę szkoły i informacje wysyłane przez e-Dziennik i wspomagajcie nasze działania, bardziej dorywczo, gdy macie taką możliwość.

Działajmy razem, by szkoła naszych dzieci była coraz lepsza i możliwie najlepsza.

Rada Rodziców