Trzecie miejsce w konkursie wiedzy o Rumi

Jubileusz 65-lecia miasta Rumi był okazją nie tylko do zwołania uroczystej sesji Rady Miejskiej na 6 października br.  Tego dnia odbył się też okolicznościowy koncert z okazji nadania praw miejskich. Kolejny dzień przyniósł sukces Ósemce.

7 października br. uczniowie rumskich szkól uczestniczyli w turnieju wiedzy o mieście.

Uczniowie klas 5a i 6a z naszej Ósemki uczestniczyli w turnieju wiedzy o Rumi z okazji 65-lecia miasta. W konkursie startowało 20 zespołów ze szkół podstawowych. Rywalizacja była zacięta, emocje ogromne. Punkty można było zyskać, ale i stracić, a do tego liczył się czas udzielenia odpowiedzi.

Nasza drużyna z klasy 5a w składzie Basia Kaźmierska, Tomasz Kuraczyk i Mateusz Mróz „dała radę” i zajęła trzecie miejsce! Pierwsze miejsce w konkursie zajęła SP nr 4, a drugie Szkoła Ekologiczna.