Adopcja na Odległość – pomagamy dzieciom z Ugandy cd.

Kontynuujemy humanitarną akcję „Adopcja na Odległość”. Już od 10 lat wspieramy misję salezjańską w Namugongo w Ugandzie.

Sytuacja w tym afrykańskim kraju jest niestabilna. Kontynent afrykański jest piękny, ale i pełen cierpienia. Wybuchają wojny, dzieci żyją w biedzie, wiele z nich utraciło rodziców i domy. Są często samotne. Przez Ugandę, Zair, Rwandę przelewają się masy uchodźców. Wciąż niezabliźnione rany pozostawiają dramaty, jakie doświadczyli tam ludzie całkiem niedawno. W sąsiedniej Rwandzie w 1994 roku przez sto tragicznych dni sąsiedzi zabijali sąsiadów, koledzy z pracy kolegów z pracy. Ludobójstwo dokonane przez Hutu na członkach plemienia Tutsi pochłonęło blisko milion ofiar. Świat przyglądał się temu bezczynnie.

Dzisiaj w środkowej Afryce opiekują się dziećmi m.in. salezjanie i wolontariusze, którzy przybywają także z Polski. Dzięki ich działalności i ciężkiej pracy dzieci mają odrobinę poczucia stabilizacji, opiekę, podstawowe leki, nie są głodne.

Kwota 50 zł pozwala na opiekę nad  jednym dzieckiem przez miesiąc. W tym roku będziemy zbierać pieniążki wśród wszystkich klas – od pierwszych do ósmych. Wystarczy podarować nawet 10 groszy.

W październiku br. zebraliśmy 285,19 zł.

Najwięcej pieniędzy, co stało się tradycją, podarowała niezwykła klasa VIIID 68,55 zł.

Miejsce drugie klasa IC 39,23 zł a trzecie miejsce klasa IIIA 35,87 zł.

Bardzo dziękujemy. Następna zbiórka 15 listopada.

We wrześniu br. zebraliśmy 263 zł i 93 gr!

Wszystkie pieniądze przekazane zostaną do Ugandy.

Wyróżniamy klasy , które podarowały najwięcej pieniędzy punktami dodatnimi z zachowania.

Gratulujemy i dziękujemy!!!