VIII Przegląd Pastorałek w Redzie – mamy wyróżnienie

W sobotę 7 grudnia b.r. nasi uczniowie w VIII Przeglądzie Pastorałek w Redzie „wyśpiewali” wyróżnienie w konkursie w kategorii klas III-V oraz zaproszenie do udziału w koncercie finałowym w kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Redzie.

Uczniowie wykonali profesjonalnie własną interpretację wokalno-instrumentalną dwóch znanych polskich kolęd. Wyróżnili się zarówno oryginalnością wykonania (z udziałem trzech instrumentów muzycznych), jak i piękną choreografią oraz strojami kaszubskimi. Nie używaliśmy ani playback’u ani mikrofonów. Przed nami kolejne występy, szkolne Jasełka a potem finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zespół prowadzi p. Piotr Kopciewicz

Wystąpili:

Julia Krupa IIA – śpiew

Julia Kubler IIC – śpiew

Zuzanna Wowak IIC – śpiew

Maja Pikron IIIB – śpiew

Karolina Sałata Va – śpiew

Antonina Kawczyńska VB – flet

Jagna Tuczyńska VA- skrzypce

Weronika Grzenkowicz VIIa – gitara

Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie występu serdecznie dziękujemy! Jesteśmy wdzięczni p. Izabelli Miotke za wypożyczenie gitary, p. Barbarze Bryłce za przekłady kolęd i stroje kaszubskie, p. Wenancjuszowi Tuczyńskiemu oraz p. Monice Grzenkowicz na zorganizowanie transportu.

Piotr Kopciewicz