W szkolnej bibliotece pasowanie Czytelników

All-focus

Uroczystość „Pasowania na Czytelników” naszych pierwszoklasistów oraz podsumowanie konkursu czytelniczo-plastycznego pt. „Julian  Tuwim dzieciom” odbyła się w szkolnej bibliotece  według harmonogramu: Klasa I C 11 lutego 2020 r.,  Klasa I B 12 lutego 2020 r. i Klasa I A 14 lutego 2020 r.

W spotkaniach uczestniczyła pani dyrektor SP Nr 8 Marzena Górska oraz wicedyrektor  pani Anna Bandura. Podczas wspólnych zabaw uczniowie klas pierwszych poznali biblioteczne zbiory oraz  wykazali się dużą wiedzą z zakresu poszanowania książek. Były zagadki, piosenki, gry dydaktyczne, wystawki literatury dla najmłodszych czytelników, zwiedzanie biblioteki, poszukiwanie kącików z literaturą dla dzieci.

Wzorowi czytelnicy otrzymali dyplomy:

Klasa I A   Wiktoria Klukowska, Patrycja Klukowska i Filip Jarosz

Klasa I B  Julia Krawczak

Klasa I C  Oliwia  Wilczewska

Laureatom konkursu „Julian Tuwim dzieciom” wręczone zostały  nagrody książkowe oraz dyplomy.

 Klasa I A     Nikola Zabielska I miejsce, Wiktoria Klukowska  II miejsce,   Patrycja Klukowska II miejsce

Klasa I B    Jeremiasz Karwowski  III miejsce

Wyróżnienia:

Klasa I A  Hania Karwowska, Szymon Karwowski i Karol  Krauze

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali zakładki do książek, tekst złożonej obietnicy. Były wspólne pamiątkowe  zdjęcia oraz słodki poczęstunek.

Grażyna Ostrowidzka

All-focus
All-focus

All-focus