Ósemka i inne szkoły w całym kraju będą zamknięte od poniedziałku. To nie ferie!

Od poniedziałku 16 marca br. na dwa tygodnie wszystkie przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe w całym kraju z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa zostaną zamknięte – poinformował dzisiaj premier Mateusz Morawiecki.

To nie są ferie lecz działanie prewencyjne, kwarantanna społeczna.  To jest ten czas, który uczniowie powinni spożytkować na powtarzanie materiału, czytanie książek, pogłębianie swych zainteresowań ale przebywając w domu.

Od jutra, czyli od 12 marca br. placówki oświatowe będą niedostępne dla „procesu edukacyjnego”, czyli 12 i 13 marca br. nie ma zajęć dydaktycznych. Ze względu na to, że rodzicom może być trudno zorganizować opiekę z dnia na dzień, dzieci do końca tygodnia będą pod opieką nauczycieli.

Szkoła zapewni opiekę dla tych dzieci, których Rodzice i Opiekunowie nie zdążą  na te dni zapewnić opieki w domach.  Zajęcia opiekuńcze dla wszystkich klas odbędą się w tych dniach wg. planu.

Obiady będą także wydawane.

Świetlica i przedszkole będą działały, jednak prosimy rozważyć, czy w obecnej sytuacji posyłać dzieci do szkoły. Prosimy zatem o pozostawienie dzieci w domach i zapewnienie im opieki już od czwartku 12 marca br.

Należy zgłaszać nieobecność dzieci na obiadach w dniu 13 marca br. już w dniu 12 marca br. w godzinach porannych. Jest to związane z organizacją pracy kuchni.

Nadzwyczajna sytuacja potrwa  przynajmniej do 25 marca br. Na stronie internetowe szkoły proszę śledzić komunikaty.

Nie będzie też Rekolekcji wielkopostnych.

Przypominam, że nauczyciele mogą kontaktować się z Państwem przez e-dziennik tylko w godzinach pracy Szkoły. 

Ustawa w sprawie szczególnych rozwiązań związanych z koronawirusem wprowadziła także dodatkowy zasiłek na opiekę nad dzieckiem do lat 8. Rodzic może go otrzymać, jeśli z powodu koronawirusa nastąpiło zamknięcie żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły. To maksymalnie 14 dni – niezależnie od liczby dzieci wymagających opieki i łącznie na oboje rodziców. Do wypłaty świadczenia potrzebne jest oświadczenie napisane przez ubezpieczonego rodzica.