Do szkół stacjonarnych uczniowie wrócą 18 stycznia 2021 roku

Uczniowie pozostaną w domach. Premier Morawiecki ogłosił w sobotę 21 listopada, że rząd nie zdecydował się na otwarcie szkół. Nauka zdalna będzie obowiązywać od 29 listopada br. do Świąt Bożego Narodzenia. Później w szkolnym kalendarzu jest przerwa noworoczna. Na początku stycznia uczniowie (tym razem z całej Polski jednocześnie w tym samym terminie) pójdą na zimowe ferie od 4 do 17 stycznia. Premier zaapelował, by podczas ferii zostać w domach, by nie wyjeżdżać.

Główny Inspektorat Sanitarny zaktualizował wytyczne przeciwepidemiczne dla przedszkoli i żłobków. Zapisano w nich, że do placówek nie mogą przychodzić dzieci i pracownicy, jeśli ich domownicy przebywają na kwarantannie a nie tylko jak dotychczas – w izolacji domowej. Aktualnej wersji wytycznych dodano też zapis, że do placówek nie wolno przyprowadzać dziecka także wtedy, gdy „w domu przebywa osoba na kwarantannie”.