Nauka zdalna wraca przed świętami Bożego Narodzenia

Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił listę zmian w rygorach pandemicznych. Pakiet obostrzeń związany jest z IV falą zachorowań wywołanych koronawirusem i jego mutacje. Niektóre rygory są znane z poprzednich fal COVID-19.

Na tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia wprowadzone będą ograniczenia w szkołach i nastąpi powrót do nauki zdalnej od 20 grudnia br. do 9 stycznia 2022 r. Ostatni dzień nauki w trybie stacjonarnym przed Świętami to 17 grudnia br.

Uwaga! Dbajmy o reguły sanitarne, bo zgodnie z przepisami dziecko na kwarantannie powinno przebywać 10 dni. Chcemy przecież uniknąć ewentualnej kwarantanny.

W dniach od 20 do 22 grudnia 2021 r. oraz od 3 do 9 stycznia 2022 r. nastąpi zawieszenie w zakresie zajęć stacjonarnych (a więc będą realizowane zajęcia zdalne na zasadach z poprzednich zawieszeń), w czasie przerwy świątecznej (23 grudnia – 31 grudnia 2021 r.) nie będą realizowane stacjonarne zajęcia wychowawcze i opiekuńcze.

Przedszkola będą funkcjonowały stacjonarnie. Wkrótce podamy harmonogram pracy świetlicy.