Wigilie w Ósemce. Fotorelacja

W naszej Ósemce od kilku dni panuje już świąteczny nastrój. Należy się nam i naszym przedszkolakom i uczniom nieco radości w tym trudnym czasie.  Grupy „zerówkowe” odwiedził Mikołaj. Zostawił prezenty, które dzieci mogły zabrać do domu oraz nowe zabawki, które zostały w naszej sali. Były też wigilijne „wieczerze”.  Atmosfera była bardzo miła, a dzieci miały niezłą frajdę.

Do fotorelacji dołączamy też tę z wigilii w klasach IIIA i IVC. W obu klasach wigilie były zorganizowane w sposób w części hybrydowy. Uczniowie IIIA zebrani w szkole przy nakrytym stole wigilijnym przy pomocy aplikacji Messenger połączyli się na video-rozmowę z wychowawcą (p. Kingą Szeleżyńską), porozmawiali o swoich wrażeniach z ostatnich dni w szkole przed przejściem w tryb „zdalny” i przekazali życzenia. Śpiewaliśmy kolędy i oglądaliśmy film przygotowany przez p. Anię Okrój.

Większość uczniów klasy IVC przyszła na spotkanie wigilijne do szkoły. Uczniowie, którzy przebywali tego dnia na kwarantannie lub z innych względów nie mogli przybyć do szkoły połączyli się z nami przy pomocy aplikacji Microsoft Teams na video-rozmowę, dzięki czemu mogli uczestniczyć we wszystkich zaplanowanych atrakcjach. Po przywitaniu naszych dwu gości – pani Aliny i pani Ani z biblioteki, wysłuchaliśmy wspólnie fragmentu Pisma Świętego. Następnie dla każdego uczestnika losowaliśmy i odczytaliśmy życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok, śpiewaliśmy kolędy oraz rozmawialiśmy o wydarzeniach, które miały miejsce w czasie Adwentu. Częstowaliśmy się potrawami, które przygotowali dla nas rodzice. Wigilia była skromna ale fajna – to opinia uczniów.