Hej kolęda, kolęda….

W ramach radosnego oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy dla naszych uczniów z klas I-III specjalne grupowe lekcje dotyczące pięknej polskiej tradycji grania i śpiewania kolęd.

Każde z trzech spotkań rozpoczęło się od krótkiej pogadanki na temat tradycji świątecznych. W tej części lekcji chodziło nam przede wszystkim o to, by dzieci przypomniały sobie jak wielka jest różnorodność naszych kolęd oraz dlaczego warto je śpiewać. Następnie dzieci z naszych dwóch zespołów muzycznych (prowadzonych przez p. Magdę Kawecką-Piłat i p. Piotra Kopciewicza), przy wsparciu wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas zagrały i zaśpiewały kilka znanych kolęd m.in. Lulajże Jezuniu i Wśród Nocnej Ciszy.

Nie zabrakło też czasu na zabawę. Po odśpiewaniu kolęd zaprosiliśmy chętne dzieci do zaśpiewania lub zagrania wybranych piosenek świątecznych lub kolęd.  Na naszej scenie pojawili się zarówno soliści, jak i duety oraz spontanicznie utworzone zespoły muzyczne. Dzieci zaśpiewały utwory takie jak Do Stajenki, Świeć Gwiazdeczko i Skrzypi Wóz. Wszystkie występy były bardzo udane i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie jedną z nielicznych kolęd o zasięgu międzynarodowym Cichą Noc.
Miłym akcentem na jednym ze spotkań była obecność pani dyrektor Marzeny Górskiej oraz pani wicedyrektor Anny Bandury wraz z gościem specjalnym panią Danutą Wójcik z NSZZ „Solidarność”.

Pani Dyrektor przekazała wszystkim życzenia i ciepłe słowa, które będziemy wspominali w zbliżającym się magicznym okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Piotr Kopciewicz