Zagraliśmy i zaśpiewaliśmy na Wielkiej Orkiestrze. Był sukces!

Oj, się działo. 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyniósł sukces artystyczny i promocyjny naszej Ósemce.
Zespół Muzyczny „Ósemeczki” miał zeszyt otworzyć niedzielny 30, czyli jubileuszowy, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rumi. Wystąpiliśmy nie tylko jako pierwsza ekipa, ale zamiast zaplanowanych 15 minut, gościliśmy na scenie trzy razy dłużej bo aż 45 minut. Daliśmy sobie świetnie radę! Zamiast dwóch przygotowanych piosenek, czyli autorskiej aranżacji „Last Christmas” oraz w naszej aranżacji przeboju – „Małe Szczęścia”, wykonaliśmy dodatkowo piosenkę „Świeć gwiazdeczko” z repertuaru Arki Nowego, a Paweł Antoniewicz z IVc,  lider naszego zespołu, zagrał na skrzypcach (bezbłędnie, bez przygotowania) swój ulubiony utwór pt. „Taniec Elfów”. W „międzyczasie” wraz z panem prowadzącym Leszkiem Winczewskim, wspominaliśmy wydarzenia z poprzednich sezonów, w tym nasz pierwszy występ, ten sprzed dwóch lat. Wszystkie dzieci opowiadały też o swoich muzycznych pasjach, które mają okazję rozwijać w naszej szkole.
Występ uważamy za udany. Występując na scenie przyczyniliśmy się o promocji szlachetnej inicjatywy niesienia pomocy innym, najmłodszym. Była to też kolejną lekcja artystycznej prezentacji na scenie oraz okazja, by opowiedzieć o SP Nr 8 i dokonaniach naszego koła muzycznego. Wysłuchali tego liczni goście, w tym burmistrz pan Michał Pasieczny.

W naszym występie wzięło udział 11 dzieci. Czworo uczniów nie mogło przybyć z powodów zdrowotnych lub kwarantanny, w tym nasza skrzypaczka Jagna Tuczyńska. Czekamy na możliwość występu w pełnym, nieokrojonym okolicznościami, składzie.

Dzieci do występu przygotował p. dr Piotr Kopciewicz.