8 Lutego – Dzień Bezpiecznego Internetu

Dziś, na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Jego hasło to „Działajmy razem!”, ma promować bezpieczne zasady korzystania z sieci i przestrzec internautów przed czyhającymi na nich zagrożeniami.
Internet – jeden z największych współczesnych pożeraczy czasu, stał się nieodłącznym elementem życia każdego z nas. Żeby jednak móc w pełni czerpać z jego dobrodziejstw, warto pamiętać o paru zasadach związanych z bezpiecznym poruszaniem się w sieci. A przypadający dziś Dzień Bezpiecznego Internetu stwarza doskonałą okazję do tego, by te zasady przypomnieć.
Udostępniam zatem absolutnie podstawowe kwestie, na które warto zwrócić uwagę poruszając się po wirtualnym świecie…
Z racji tego, że tematyka związana z nowoczesnymi technologiami jest bardzo rozległa, wkrótce pojawią się także inne materiały (zalety i możliwości oraz wady i niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z Internetu, cyberprzemoc, fonoholizm, wskazówki dla rodziców, będzie też gra dla młodszych dzieci).
Jeżeli jakimś aspektem jesteście szczególnie zainteresowani, dajcie znać w komentarzach, postaram się zrealizować go w pierwszej kolejności.
Tymczasem, życzę samych pozytywnych doświadczeń związanych z poruszaniem się po wirtualnym świecie i zdrowego rozsądku!