Spektakl „CZARNY RYCERZ” dla świetlicy

„Każdy może zmienić swoje życie i naprawić krzywdy wyrządzone innym”
Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas przygotowali dla dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej ciekawy spektakl kukiełkowy. Spektakl zatytułowany „Czarny Rycerz” opowiadał historię księżniczki Alicji, która była bardzo kapryśna i zarozumiała, ale również bardzo ładna. Chłopcom, którzy starali się o jej rękę nakazywała stoczyć walkę ze strasznym smokiem, który mieszkał pod zamkiem. Wszyscy śmiałkowie ginęli w paszczy bestii. Pewnego razu na zamek przybył rycerz, którego ludzie nazywali „Czarnym”. Wzbudził on tak wielki podziw w oczach księżniczki, że zapragnęła, aby ją poślubił bez walki ze smokiem. Niestety, młodzieniec oświadczył, że przybył tylko po to, by pokonać smoka, aby więcej żaden człowiek nie zginął w jego paszczy. Rycerz pokonał smoka i odjechał. Zrozpaczona Alicja wyruszyła w świat, aby go odszukać. Zajęło to jej dużo czasu.

Jak możemy się domyślać historia zakończyła się dobrze, a wynikający z niej morał niech pozostanie na długo w sercach młodych widzów. Na zakończenie spektaklu aktorzy przygotowali dla dzieci jeszcze dodatkową atrakcję. Był to taniec weselny Alicji i Czarnego Rycerza, w którym uczestniczyli zarówno aktorzy, jak i widzowie – dzieci ze szkolnej świetlicy.

Dziękujemy za uatrakcyjnienie popołudnia w świetlicy szkolnej: p. Izebelli Miotke – katechetce i opiekunce Szkolnego Koła Caritas i dzieciom – wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas.