Projekt ekologiczny „Moje drzewko”. Edycja II

Uczniowie naszej szkoły zrealizowali dziś kolejne zadanie szeroko zakrojonego projektu „Rumia oczami dziecka”. Tym razem zostało wykonane zadanie specjalne z ekologii.

Jak relacjonują koordynatorzy projektu, nauczyciele oraz uczniowie zdecydowali się powtórzyć inicjatywę z poprzedniego sezonu, kiedy to nasadzono 9 drzew i krzewów w obejściu szkoły. „W tym roku wykonaliśmy kolejne nasadzenia” – relacjonuje Weronika z kl. VIIIA. „Były to aż 22 drzewka z trzech różnych gatunków. Przy wyborze kierowaliśmy się względami ekologicznymi dobierając drzewa odporne na suszę i silne nasłonecznienie”.
Poza praktyczną realizacją zadania dzieci z klas I-III miały też lekcje teoretyczne, których tematem było znaczenie roślin dla przyrody i człowieka. Co ciekawe, dzieci wykazały się też bardzo szeroką wiedzą z botaniki aktywnie uczestnicząc w tych lekcjach, zabierając głos w dyskusji. Wszystkie klasy wykonały też plakaty obrazujące uczniowskie wyobrażenia na temat zieleni na terenie miasta, a szczególnie w okolicy szkoły.
Podobnie jak w zeszłym roku, na tym projekt się nie zakończył. Część dzieci otrzymała sadzonki drzew, które wkrótce zostaną posadzone w pobliżu ich domów, co przyczyni się do zwiększenia ilości zieleni w naszym mieście.
Zachęcamy wszystkich do sadzenia i pielęgnacji roślin w swojej najbliższej okolicy. Relacje dotyczące własnych pomysłów i inicjatyw w tym zakresie w postaci zdjęć i krótkich opisów z nasadzeń lub pielęgnacji drzew oraz krzewów można przysyłać na adres emailowy koordynatora projektu – p. dr Piotra Kopciewicza.
Adres do korespondencji:
edukacja.pan.piotr@gmail.com
Projekt koordynuje p. dr Piotr Kopciewicz
Zadanie ekologiczne przygotowali i przeprowadzili: p. dr Piotr Kopciewicz, p. Magda Kawecka-Piłat i p. Alicja Kozłowska