Laboratorium Pomysłów – wyprawa grupy „zero” A

W piątek, 10 czerwca br., grupa przedszkolna 0a wraz ze swoimi paniami – panią Dorotą, panią Iloną, panią Beatką i panią Asią, uczestniczyła w dziecięcych warsztatach Małego Chemika w Laboratorium Pomysłów – WittLab w Rumi.

Zanim dzieci zaczęły swoją przygodę z substancjami chemicznymi – odbyły szkolenie „Jak bezpiecznie obchodzimy się z chemią”. Pani prowadząca zajęcia, przygotowała dzieci do samodzielnych eksperymentów chemicznych. Każde dziecko otrzymało fartuch młodego chemika i przystąpiło do chemicznych zabaw. Dzieci otrzymały do miseczek różne substancje, kleiste, barwiące, zapachowe, piankowe, z których robiły własnego „gluta” do zabawy 😊

Każdy wybierał dla siebie odpowiedni kolor i po połączeniu wszystkich substancji, tworzył własną zabawkę. Wszyscy świetnie się bawili, a przy tym nauczyli, że chemia jest wspaniałym i ciekawym przedmiotem, potrzebnym zarówno do życia jak i do zabawy. Każde dziecko zabierało swojego „gluta” do domu. Wycieczka była bardzo pouczająca, wesoła a przy tym niesamowicie ciekawa dla młodych przyszłych chemików. Dziękujemy naszym wspaniałym Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej ekscytującej wyprawy. 😊

Joanna Jóźwiak