Rowerowy maj – finał

Rowerowy Maj to kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów i szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, również po zakończeniu kampanii.

„Rowerowy Maj” także skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji rowerowych.

Każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Zasady, które należy uwzględnić:
– należy uzyskać zgodę rodziców (opiekunów) na udział w kampanii
– rower powinien być sprawdzony i sprawny do jazdy w mieście, wyposażony w wszystkie niezbędne akcesoria m.in. dzwonek, odblaski, oświetlenie, zapięcie rowerowe
– ćwiczymy dojazd do szkoły z rodzicami (opiekunami)
– dbamy o własne bezpieczeństwo (m.in. nosząc odpowiednio dobrany kask ochronny)
– ubieramy się stosownie do pogody
Szkolnym koordynatorem kampanii była p. Jolanta Lewandowska.