Spektakularny sukces sportowców Ósemki. 5 zwycięstw w biegach sztafetowych

14 czerwca br. po raz 25. odbyły się Mistrzostwa Rumi w Sztafetach Olimpijskich o Puchar Dyrektora MOSiR Rumia.

Zawody rozpoczęły się od wciągnięcia na maszt flagi narodowej oraz zapalenia znicza olimpijskiego. Następnie reprezentacje ze wszystkich rumskich szkół podstawowych przestąpiły do rywalizacji. Czteroosobowe składy z poszczególnych szkół ścigały się na dystansach 400/200/100 metrów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie i uczennice z klas trzecich, czwartych, piątych oraz chłopcy z klasy siódmej przygotowywani przez nauczycieli wychowania fizycznego p. Tadeusza Peplińskiego i p. Macieja Jaworskiego.

Nasi zawodnicy wystartowali w pięciu biegach sztafetowych i wszystkie kolejno wygrywali. To niesamowite, ale prawdziwe. Uczniowie zdobyli 5 złotych medali na jednych zawodach!
Tradycyjnie sztafetom olimpijskim towarzyszyły dekoracje sportowców z poszczególnych szkół za wybitne osiągnięcia sportowe.