Śladami Pana Samochodzika: niezwykła wędrówka po malborskim zamku zakonu krzyżackiego

Zamek krzyżacki w Malborku (Krzyżacy – Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, łac. Ordo domus Sanctae Mariae Theutonicorum), będący największą twierdzą średniowiecznej Europy, ma bardzo urozmaiconą i bogatą ofertę turystyczną, obejmującą także nocne zwiedzanie.

Nasi uczniowie z klas IIIB oraz IIID wraz z wychowawcami skorzystali z tej ciekawej możliwości i odbyli niezwykłą wędrówkę po malborskim zamku.

Dzieci poznawały niesamowitą historię tego miejsca w towarzystwie przewodnika w stroju krzyżackim. Wędrowały przez dziedzińce, krużganki, ogrody zamkowe. Zwiedzały także ekspozycje zebrane w najbardziej reprezentacyjnych salach malborskiej twierdzy m.in. Kapitularzu, Wielkim Refektarzu i kościele zamkowym.

Ta forma zwiedzania musiała pozostawić niezapomniane wrażenie. Dodatkowej magii i kolorytu dodały niecodzienne warunki atmosferyczne, a mianowicie pierwszy śnieg, który obficie pokrywał zamkowe mury.

Wycieczkę przygotowały panie Agnieszka Erdmann i Marta Pluszyńska.
Niezwykle pomocni okazali się rodzice oraz opiekunowie pp. Monika Bojka, Natalia Skarbek, Monika Grzenkowicz, Katarzyna Pietrzak, Mirela Roczniak, Arkadiusz Sobiela i Sylwia Wicek.