Ósemka Przedszkolakowi – relacja i foto. Hala MOSiR 2 grudnia br.

W hali MOSiR Rumia 2 grudnia br. odbyła się impreza rekreacyjno–sportowa „Olimpiada u Mikołaj”, z cyklu „Ósemka – Przedszkolakowi”. organizowana przez Szkołę Podstawową nr 8 w Rumi wraz z MOSiR i Urzędem Miasta Rumi.

W imprezie biorą udział wychowankowie rumskich samorządowych przedszkoli i szkół podstawowych w wieku do 6 lat. Olimpiada rozpoczęła się przemarszem uczestników oraz rozgrzewką i wprowadzeniem do zabawy. Rumskie przedszkolaki brały udział w 8 konkurencjach sportowych. Zaproszone samorządowe przedszkola i szkoły podstawowe wystawiły po dwie swoje reprezentacje – zawodników i kibiców. Był to dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji. 

Przedszkolaki brały udział w następujących konkurencjach:

bieg na 30 m, skok w dal z miejsca, skok na „Małysza”, rzut piłką lekarską, bieg slalomem z piłką tenisową na patelni na dystansie 20 m, rzut piłkami tenisowymi do celu, rzut do kosza, rzut ringo do celu.

Uroczystą dekorację medalową poprzedził świąteczny spektakl teatralny „List do św. Mikołaja”, przygotowany przez uczniów i nauczycieli z SP nr 8 w Rumi. 

Hala MOSiR w Rumi 2 grudnia 2022 r.