LABORATORIUM AUTENTYCZNOŚCI. Warsztaty uczniów klas szóstych

Uczniowie Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych z Gdyni, biorący udział w konkursie zorganizowanym przez Narodowy Bank Polski, odwiedzili naszą szkołę, by poprowadzić dla wybranych klas zajęcia warsztatowe opowiadające o działalności, zadaniach i funkcjonowaniu NBP oraz kontroli autentyczności banknotów.
Każda z klas biorących udział w zajęciach spędziła po 2 godziny lekcyjne poznając tajniki ekonomii. Uczniowie dowiedzieli się jak są zabezpieczane banknoty, które zabezpieczenia widać gołym okiem, a które są ukryte. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się także, co powinni zrobić gdy podejrzewają, że mają fałszywy banknot. Najciekawszym elementem spotkania było poznanie praktycznych metod pozwalających rozpoznać autentyczność banknotów.
Gości zaprosiła p. Krystyna Trypler-Kłusek reprezentująca ZSAE Gdynia.
Piotr Kopciewicz