Dni Matematyki w Ósemce

„Dzień Matematyki” przypadł w tym roku na wtorek 14 marca, a już w poniedziałek 13 marca br. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla klas pierwszych. Zadaniem najmłodszych uczniów było wykonanie prostych działań matematycznych dostosowanych do ich wieku.

Uczniowie z wielką uwagą i zaangażowaniem losowali, a następnie rozwiązywali wszystkie zadania. We wtorek również odbyły się konkursy matematyczne, osobno dla klas drugich i trzecich. Uczniowie klas II-III musieli się wykazać umiejętnością mnożenia i dzielenia, a także zmierzyć się z niełatwymi zadaniami z treścią oraz z zadaniami z geometrii. Rywalizacja przy rozwiązywaniu zadań dostarczyła dzieciom wielu emocji.
Oprócz konkursów w czasie „Dni Matematyki” uczniowie mogli obejrzeć wywieszone w kilku miejscach w szkole plakaty przygotowane przez uczniów klas starszych. Dodatkowo we wtorek klasy 8A i 6A rozwiązywały test „Zainwestuj w matematykę” przygotowany przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Natomiast klasy młodsze miały okazję włączyć się do kreatywnych zabaw sprawnościowych i logicznych wymagających użycia umiejętności matematycznych.

Dzień Matematyki pokazał i przypomniał, że matematyka towarzyszy nam na każdym kroku.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za przygotowania „Dni Matematyki”, a przede wszystkim p. Agnieszce Erdmann, p. Barbarze Spychalskiej i p. Paulinie Sidor. Szczególne podziękowania należą się p. wicedyrektor Alinie Bochrze, która przewodniczyła komisji konkursowej.