BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ

W minionym tygodniu nasze przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym pt. „Bezpieczeństwo nad wodą”, które przeprowadził wykwalikowany ratownik wodny i medyczny p. Krzysztof Balczyński.
Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego odpoczynku nad wodą. Miały również okazję zobaczyć sprzęt służący do ratownictwa wodnego. Maluchy z wielkim zainteresowaniem słuchały ratownika i teraz już powinny wiedzieć, jak poradzić sobie w momencie zgubienia się na plaży, co zrobić kiedy ktoś się topi oraz jak bezpiecznie bawić się na brzegu i w wodzie. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy zbliżają się wakacje, a co się z tym wiąże wyruszamy odpoczywać nad wodę.
 Koordynatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele: p. Krzysztof Balczyński i p. Katarzyna Kubler.
Piotr Kopciewicz