Zachęcamy do przekazania 1% podatku Radzie Rodziców naszej Ósemki

Zachęcamy do przekazania 1% podatku naszej Szkole. Aby przekazać 1% podatku należy w rozliczeniu rocznym PIT, w rubryce „wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”, wpisać nr KRS 0000270261, a w polu “informacje uzupełniające” i „cel”:  SP 8 RUMIA 9828.

Rozliczenie roczne to nie tylko obowiązek każdego podatnika, ale również możliwość wsparcia wybranej szkoły, organizacji, fundacji itd.

Mamy możliwość zadecydowania o tym, na jaki cel przekażesz swój jeden procent podatku. Warto wesprzeć w ten sposób SP Nr 8. Posłuży ten gest bezpośrednio naszym uczniom.

Uwaga! Należy Wyrazić zgodę na Informacje Uzupełniające, gdyż bez tej zgody Organizacja nie otrzyma informacji, dla której szkoły przeznaczone są pieniądze z danej deklaracji PIT. Wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę deklaracji PIT numer KRS: 0000270261, a w pozycje Cel szczególny wpisać: Szkoła Podstawowa Nr 8 Rumia 9828

Istotne jest zaznaczenie “x” w polu wyrażenia zgody w formularzu PIT na przekazanie swoich danych organizacji pożytku publicznego.

1% podatku można przekazać na deklaracjach: PIT-28, PIT-36, PIT-36L i PIT-37.

 

Dziękujemy za Państwa wsparcie!

Rada Rodziców i Dyrekcja Ósemki