Mamy laureata Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego

Nasz uczeń Paweł Kojałowicz z klasy VIIIb został laureatem VIII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” dedykowanego uczniom szkół podstawowych klas IV-VIII oraz uczniom szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2020/2021.
Uczeń oprócz nagród otrzyma 2 dodatkowe punkty na świadectwie.

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz znajomości języka ojczystego. W roku 2020 uczestnikami projektu były szkoły i uczniowie z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz po raz pierwszy z województwa pomorskiego.

Lucyna Łatanik-Górska