Realizujemy główny etap projektu ekologicznego „Moje drzewko” 

11 maja b.r. zrealizowaliśmy główne zadanie projektu ekologicznego pt. Moje drzewko, polegające na posadzeniu 9 drzew i krzewów w obejściu szkoły.
W zajęciach uczestniczyły dzieci z przedszkola działającego przy naszej placówce i uczniowie klasy IIIa pod opieką wychowawczyni p. Pauliny Moczadłowskiej.
Poza praktyczną realizacją zadania dzieci wykazały się też szeroką wiedzą z botaniki, aktywnie uczestnicząc w pogadance na temat znaczenia roślin dla człowieka oraz warunków niezbędnych do ich wzrostu i rozwoju.
Co ważne, na tym projekt się nie kończy. Był to przykład inicjatyw, jakie może podjąć wielu z nas w celu poprawy jakości środowiska w którym żyjemy, poprzez zwiększenie ilości zieleni w naszym mieście.
Zachęcamy do sadzenia i pielęgnacji roślin w swojej najbliższej okolicy. Relacje dotyczące własnych pomysłów i inicjatyw w tym zakresie w postaci zdjęć i krótkich opisów z nasadzeń lub pielęgnacji drzew i krzewów można przysyłać na adres emailowy koordynatora projektu p. dr. Piotra Kopciewicza.
Link do filmiku:
Adres do korespondencji:
Projekt koordynuje p. dr Piotr Kopciewicz