Projekt „Rumia oczami dzieci” rozstrzygnięty!

10 czerwca br. w Parku Starowiejskim  pod sceną letnią Miejskiego Domu Kultury w Rumi świeciło słońce, a na uczniów rumskich szkół i przedszkoli spadł deszcz – deszcz nagród dla zwycięzców konkursów organizowanych w ramach trwającego od stycznia do maja projektu „Rumia oczami dzieci”. Mamy zwycięzcę w kategorii klas starszych!

W IV edycji projektu, tym razem zrealizowanego w cieniu pandemii, wzięła udział rekordowa liczba 31 placówek oświatowych z Rumi, szkół i przedszkoli, publicznych i prywatnych. Wśród wielu różnorodnych zadań i konkursów każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie, a najbardziej pomysłowi i utalentowani otrzymali nagrody.

W konkursie literackim w kategorii klas starszych (VII-VIII) I miejsce zajął Aleksander Jakś z kl. VIII A, zaś w grupie klas młodszych (IV-VI)  IV miejsce zdobyła Alicja Kałędkiewicz.

W konkursie plastycznym na podium stanął Antoś Ożga z kl. I D, który zajął III miejsce.

Laureaci otrzymali m.in. bony podarunkowe, gry edukacyjne i zręcznościowe, artykuły plastyczne i sportowe oraz zestawy miejskich gadżetów.

Celem przedsięwzięcia, jak co roku, było budowanie poczucia lokalnej tożsamości, propagowanie wiedzy o mieście i samorządzie gminnym oraz zaangażowanie dzieci i młodzieży w życie społeczne małej ojczyzny.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Irena Burczyk