Wycieczka do pięknego, historycznego Torunia

Toruń, jedno z najciekawszych i najpiękniejszych z naszych miast. 10 czerwca br. grupa uczniów z  klas III A i III B wraz z wychowawcami i opiekunem panią Marią udała się na wycieczkę do Torunia.

W autokarze przywitała nas pani Magda, pilotka. Podczas podróży zadawała nam ciekawe zagadki, a szukanie na nie odpowiedzi sprawiło, że dojazd do celu minął nam szybko i w przyjaznej atmosferze.

W Toruniu podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna klasa odwiedziła wystawę  Bazę MARS#17 w planetarium. Jest to interaktywna przestrzeń zaaranżowana w formie bazy kosmicznej, w której mogliśmy wcielić się w rolę członków załogi i wykonaliśmy określone czynności, niezbędne do tego, by przeżyć poza Ziemią i wykonać powierzone zadania. Naszą misją było między innymi monitorowanie stanu Bazy, jak również usuwanie drobnych awarii, badanie próbek gruntu „Czerwonej Planety” czy właściwe gospodarowanie energią.

W tym czasie druga grupa  spędzała czas  na kupowaniu pamiątek, a następnie odpoczywała jedząc pyszne lody. Po upływie godziny nastąpiła zamiana aktywnościami.

Kolejnym punktem w programie było zwiedzanie toruńskiego Starego Miasta. Z przewodnikiem udało nam się zobaczyć między innymi przedmurza, krzywą wieżę, Piernikową Aleję Gwiazd, a także z zewnątrz Dom Kopernika i średniowieczną Bazylikę katedralną św. Janów, największy z toruńskich kościołów.

Obiad, który pozwolił nam nabrać sił na kolejne atrakcje. Pod koniec pobytu w Toruniu czekały na nas jeszcze ciekawe zajęcia. U Toruńskich Partaczy mieliśmy okazję samodzielnie przygotować piernik do wypieku, a także wzięliśmy udział w warsztatach czerpania papieru i kaligrafii.

Wśród trzecioklasistów byli również uczestnicy koła fotograficznego “Zumek’, którzy starali się uchwycić jak najwięcej momentów na zdjęciach. Pracowali prężnie, nie narzucając swej obecności, jak prawdziwi profesjonaliści. W wycieczce brali też udział członkowie koła dziennikarskiego, którzy zbierali materiały do sprawozdania z  wyjazdu. Powstanie więc reportaż z wycieczki.

W godzinach wieczornych młodzi podróżnicy z  uśmiechem na twarzy przywitali rodziców i udali się do domów.

Ten dzień pełen wrażeń stał się dla wszystkich kolejnym miłym, szkolnym wspomnieniem.