Europejski Dzień Języków

Pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków zorganizowana wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską miała miejsce 26 września 2001 r., wzbudzając zainteresowanie milionów ludzi. W ramach obchodów Dnia Języków podnoszono zalety językowej różnorodności Europy oraz propagowano uczenie się języków obcych.
Popularność tego wydarzenia w naszej szkole jest również niemała. Dzieci z klas młodszych miały tego dnia specjalne lekcje na temat różnorodności językowej państw europejskich, a z klas IV-VIII skorzystały z okazji, by sprawdzić swoją wiedzę w quizie, którego pytania były ukryte pod kodami QR.
Zadania nie należały do najłatwiejszych. Niemniej jednak bardzo wielu uczniów spróbowało swoich sił, a przy tym dobrze się bawiło. Wyniki quizu zostaną ogłoszone w tym tygodniu na lekcjach języka angielskiego w poszczególnych klasach.
Uczniowie klas starszych wykonali także plakaty promujące naukę języków obcych i materiały do quizu.
Karty z kodami QR przygotowała klasa VIIB pod opieką p. Doroty Kacprzyckiej. Klasa IV, pod opieką p. Piotra Kopciewicza, przygotowała filmik z ciekawostkami dotyczącymi języków Europy. Filmik został nagrany w języku angielskim! Jest do obejrzenia na szkolnym Facebooku.
Nauczyciele języków obcych:
Dorota Kacprzycka
Barbara Bryłka
Piotr Kopciewicz